Helen Allikvee kooridirigeerimise magistrikontsert Taevataladel

27. mail kell 19.00 annab Tartu Jaani kirikus enda kooridirigeerimise magistrikontserdi Helen Allikvee, kelle käe all astuvad üles Tartu Üliõpilassegakoori kõrval ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koor, Kammernaiskoor Musamari, Tartu Keelpillikvartett, Sven-Sander Šestakov (klaver) ja Marion Selgall (vokaal). Elekroonilisi võnkeid edastab Rebeca Žukovitš.

Esitlusele tuleb palasid Gjeilo, Kõrvitsa, Uusbergi, Žukovitši jt sulest.

Kes magistrikontserdile ei jõua, seda ootame 28. mail kell 16.00 hoopis Pärnu Eliisabeti kirikusse, kus esitame Tartu Keelpillikvarteti ja pianisti Sven-Sander Šestakoviga magistrikontserdist inspireeritud kava ning variatsioone.

Piletid 28. mai kontserdile on saadaval Fientas: https://fienta.com/et/taevataladel ja sularahas enne kontserti kohapeal.

Kahel maikuu õhtupooliku saavad helisema imelised kodumaised ja põhjamaised viisid! 

Ootame kõiki ja kohtumiseni kontserdil!

Jõuluootuskontsert “Püha rahu südames”

Tartu Üliõpilassegakoor ja kammerkoor Helü kutsuvad jõuluootuskontserdile “Püha rahu südames”. Mõtiskleme kesk muusikat üheskoos pühadega seonduvate meeleolude üle ja proovime kinni püüda maagilist jõulurahu.

16. detsembril algusega kell 18.00 kajavad Tartu Pauluse kirikus eripalgeliste loojate heliilmad: esitusele tulevad Ola Gjeilo, John Rutteri, Benjamin Britteni, John Taveneri, James McMillani jt autorite pühadega haakuvad palad. Loomulikult ei puudu kontserdilt ka traditsioonilised, ammu armsaks saanud jõululaulud. Avame tuttavat, ent siiski salapärast jõululugu eri tahkude alt, et iga kuulaja saaks lahti mõtestada ja tunnetada, mida pühadeaeg just tema jaoks tähendab.
Dirigendid Küllike Joosing, Anu Lepik ja Krista Kuus.

Piletid hinnaga 10/15€ on saadaval Fientas ja sularahas enne kontserdi algust kohapeal.
Piletid Tartu kontserdile 16. detsembril saad osta siit: https://fienta.com/et/puha-rahu-sudames

Kel mahti Tartusse tulla ei ole saab sama kontserti kuulata ka 18. detsembril kell 15.00 Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus Tartu Üliõpilassegakoori ja Heino Elleri muusikakooli kammernaiskoori ja kandletrio esituses.
Dirigendid Küllike Joosing, Anu Lepik, Liis Rull, Liine Palu ja Krista Kuus

Piletid ka sel kontserdil hinnaga 10/15€ on saadaval Fientas ja sularahas enne kontserdi algust kohapeal.
Piletid Tallinna kontserdile 18. detsembril saad osta siit: https://fienta.com/et/puha-rahu-sudames-50382

Ootame kõiki sõpru kuulama soojalt kumavaid ühishelinaid mitme koori ja dirigendi esituses!

Ikka edasi heliseb hing

Eelmisel nädalavahetusel toimus kontsert “Ikka edasi helise, hing!” Koos Kammerkoor Helü ja Nõmme Muusikakooli sümfooniaorkestriga esitasime Pärt Uusbergi imeilusat “Kiituselaulu” ja ka muud kaunist muusikat, mis pani hinge helisema. Aitäh kõigile muusikutele ja muidugi ka publikule!

Fotod: Andres Mihkelson

Koorikontsert “Ikka edasi helise, hing!”

Midagi hingele! Tule värskenda vaimu kontserdil, mis on pungil kevadist ärkamist ja aitab mõtestada ülestõusmispühade temaatikat. 

9. aprillil kl 18 Tartu Pauluse kirikus ja 10. aprillil kl 16 Tallinna Mustpeade majas toimuvad Tartu Üliõpilassegakoori ja kammerkoor Helü ühiskontserdid “Ikka edasi helise, hing!”, kus esitusele tuleb Pärt Uusbergi teos “Kiituselaul”.

Kontserdi esimeses pooles esineb kumbki koor eraldi a cappella kavaga. Kammerkoor Helü esituses kõlab Ester Mägi tsükkel “Mõtisklused”, mis süüvib inimliku rõõmu, õnne ja armastuse teemadesse. Lisaks kõlavad ülestõusmispühade aega hästi sobivad Cyrillus Kreegi vaimulikud Taaveti laulud. Tartu Üliõpilassegakoor annab oma panuse nooruslikult värske energiaga, esitades põimiku kevadiselt ärksaid laule.

Kontserdi teises pooles koguneb lavale kahest koorist moodustunud ühendkoor ja Nõmme Muusikakooli Sümfooniaorkester, kellega koos esitatakse Pärt Uusbergi teost “Kiituselaul”. Ernst Enno ning Taaveti laulude tekstidele kirjutatud “Kiituselaul” räägib kevadest, ärkamisest ja sündimisest, teosesse põimitud vaimulikud tekstid kannavad aga just ülestõusmisaegset esteetikat.

Kontserdil dirigeerivad Küllike Joosing, Liis Rull ja Anu Lepik. Kaasa teeb Nõmme Muusikakooli sümfooniaorkester, dirigent Riivo Jõgi

Kontserti toetavad: Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri Sihtkapital ja Tartumaa Ekspertgrupp

Pilet eelmüügist kuni 3. aprillini: 12 €
Tavapilet: 15 €
Õpilane/pensionär: 10 €
Toetajapilet: 25 €👉 

Piletid on saadaval Fientas ja sularahas enne kontserdi algust kohapeal. Osta pilet siit: https://fienta.com/et/o/9977

VALLI ILVIK 01.04.1951–03.03.2022

Lahkunud on meie koori audirigent, pedagoog, aktiivne kultuuritegelane ning muusikaelu korraldaja Valli Ilvik. Ärasaatmine toimub 12. märtsil 2022 kell 12.00 Tartu Peetri kirikus ning sängitamine peale leinatalitust Raadi kalmistul.


Alates 1970. aastast juhatas Valli Ilvik mitmeid erinevaid koore, sealhulgas Tartu Üliõpilassegakoori, olles näidanud ennast seejuures suurepärase pedagoogina, oma ala tõelise entusiastina ning meeldiva inimesena. Tema proovide eesmärgiks ei olnud kunagi lihtsalt muusika ettekandmise tehnilise filigraansuse saavutamine, vaid neil on tänu tema üldisele erudeeritusele olnud ka tugev üldhariv funktsioon Eesti kultuuri ja muusikaloo tutvustamise läbi. Valli Ilvik oli ka aktiivne Tartu kohaliku muusikaelu edendaja, sh nt Miina Härma päevade korraldaja. Lisaks meeldis talle väga reisida, eriti Eestimaa saartel.

Küllike Joosing saab Tartu 2024. aasta laulupeo kunstiliseks juhiks!

Milline õnn ja rõõm! Lisaks aasta kultuurikandja tiitlile on Küllike valitud ka Tartu 2024. aasta laulupeo kunstiliseks juhiks! Võidutöö pealkiri on „Õnn ja rõõm“ ning selle kaasautorid on Maarja Ülper ja meie koori tenor Mart Lättekivi. “Kirjutan “õnn ja rõõm” ning mõtlen “mu isamaa”. Meenub Ester Mägi, kelle laulus laulan segiläbi “rõõm ja õnn ja õnn ja rõõm”. Ja ikkagi, siiani, küsin üha ägedamalt endalt, mis on need õnn ja rõõm, millest juba aastakümneid laulan, kuid millele niisama mõtlema ei juhtu,” kirjutab Küllike oma võidutöös. Sellistest uudistest võib küll ainult õnne ja rõõmu leida!

Tartu 2024. aasta laulupidu toimub Tartu Lauluväljakul 22. juunil.

https://tartu.ee/et/uudised/tartu-2024-aasta-laulupeo-kunstiliseks-juhiks-saab-dirigent-kullike-joosing

Foto: Rene Mitt

Küllike Joosing on Tartu aasta kultuurikandja!

Tartu linn pärjas meie armsa dirigendi Küllikese aasta kultuurikandja tiitliga! 

Auhinda vastu võttes jagas Küllike üht ilusat mõtet: “On lihtne kanda, kui sind kantakse ja lihtne anda, kui sulle antakse. On lihtne hoida, kui oled hoitud.” Meie TÜSis hoiame Küllikest väga ning oleme valmis teda kasvõi kätel kandma. Ja oleme veendunud, et see tiitel läks täpselt õigele inimesele! Elagu Küllike! 

TÜS kutsub kontserdile!

Tartu Üliõpilassegakoor kutsub Sind üle pika aja kontserdile! 🎶

Kuulata saab nii kodumaist kui ka kaugemat päritolu kaunist muusikat. Lisaks meile astuvad üles Heino Elleri Muusikakooli kandleansambel Kanneller, juhendaja Ruth Kuhi. TÜSi juhatavad Küllike Joosing ja Liis Rull.

Kontsert toimub Tartu Linnamuuseumis 18. veebruaril algusega kell 19:00. Pilet maksab 10€/7€ (tudengile, õpilasele ja pensionärile), soetada saab: fienta.com/et/tartu-u-lio-pilassegakoor-kutsub-kontserdile.

Üritus Facebookis: fb.me/e/2KUMMjnc3

TÜS tahab sind!

TÜS otsib enda ridadesse alte ja meeshääli! 🎼🎤
Meiega saab koos iga nädal laulda, palju nalja, kontserte anda ja kui veab, siis kevadel sõita ka konkurssreisile. Proovid toimuvad kolmapäeviti kell 18:30–21:00 Karlova Gümnaasiumis.
Kõlab hästi? Võta ühendust meie armsa dirigendi Küllikesega: kyllikejoosing@gmail.com või 5346 3437.
Kohtumiseni proovis! ✨

Lauljate Liit 100

Meil on suur rõõm osaleda Eesti Lauljate Liidu sajanda sünnipäeva juubelikontserdil, mis toimub Pühapäeval, 24. oktoobril kell 17 EMTA kontserdi- ja teatrimajas.

Üles astuvad:

Eesti Noorte Kontsertorkester / dirigendid Aavo Ots, Kaido Kivi ja Priit Sonn

NUKU koor / dirigent Reeda Kreen ja Saale Kreen

Tartu Akadeemiline Meeskoor / dirigent Kuno Kerge

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor / dirigent Triin Koch

Tartu Üliõpilassegakoor / dirigent Küllike Joosing

Üle-eestiline tütarlastekoor Ilmalilled / dirigent Ave Sopp

Lauljate Liidu ajaloost kõneleb Riina Roose.

Piletid 15 / 10 € saadaval Piletilevis ja enne algust kohapeal.

Sissepääsul on vaja esitada tõend immuniseerimise, haiguse läbipõdemise või negatiivse koroonatesti kohta.