Uudised

Jälgi meid sotsiaalmeedias:

TÜS otsib lisaväge!

Tormiline aasta on täies hoos ja otsime endale lisajõude, sellel aastal soprani, tenori, baritoni ja bassi häälerühma! Haara kalender ja registreeri end ettelaulmisele: https://forms.gle/MmMgS5MzJNaUawPR7

Ette valmistada üks laul, millega dirigendile oma lauluhäält tutvustada.
 
Tahad rohkem teada? Kirjuta: kyllikejoosing@gmail.com või võta meiega ühendust Facebookis.
 

TÜS ootab värsket verd!

Peagi on algamas uus hooaeg ning ootame oma ridadesse uusi säravaid hääli. Vastuvõtt toimub 4., 11. ja 18. septembril kell 20 Karlova koolis (Lina 2). Ette valmistada üks laul, millega dirigendile oma lauluhäält tutvustada.

Ees on ootamas juubelihooaeg! Meiega ühinedes laulame koos Valgas Lauluraginal, laagrites, laulupäevadel ja kontsertidel kodumaal ja kaugemal, samuti muudes põnevates projektides. Ilma ei jää ka kõigest muust, mis kuulub Tartu Üliõpilassegakoori sõbraliku seltskonna juurde.

Küsimuste korral võta julgelt ühendust:
– siinsamas Facebookis…
– …või suhtle meie dirigendi Küllike Joosinguga (53 463 437, kyllikejoosing[ätt]gmail.com)

————————–————————–————————–——-
Tartu Students’ choir is welcoming new singers!

Auditions are on 4th, 11th and 18th of September at 8:00pm at Karlova school (Lina street 2). You need to prepare one song in order to show your voice to the conductor.

By joining us you can take part of our fun rehearsals (which are regularly once a week but sometimes we also have rehearsals that last for the whole day or whole weekend) and concerts. This season we will be celebrating our birthday with a big concert in spring, get together for couple of choir camps, have concerts in Estonia and abroad and of course other interesting projects.

If you have any questions then don’t hesitate to contact us:
– Here on our Facebook page…
– …or get in touch with our conductor Küllike Joosing (53 463 437, kyllikejoosing[ätt]gmail.com)

Emakeelepäeva kontsert “Elab ta sinu sees” Estonia kontserdisaalis

Esineme 14. märtsil, emakeele aastal ja emakeele päeval Estonia kontserdisaalis teiste imeliste kooridega üle Eesti. Esitame imelisi, koduse kõlaga eesti keelest sündinud laule. Eesootava laulupeo-suve hingust on juba selgesti tunda ja laulukoorid kui laulupeotraditsiooni olulised kandjad avavad emakeelepäeval kontserdiga “Elab ta sinu sees ” meie suurimale rahvuslikule kokkutulemisele pühendatud sündmuste kalendri. Rõõmsa kohtumiseni meie oma salakeele kontserdil!

Peale meie esinevad Eesti Noorte Segakoor, Viljandimaa Kammerkoor, Tütarlastekoor Canzone, Musamari Koorikooli lastekoor ning VHK Keelpilliorkester, juhatavad Küllike Joosing, Silja Uhs, Kadi Ritsing, Ulrika Grauberg, Tiina Mee, Rasmus Puur ja Pärt Uusberg.

Kavas: Heino Eller, Mart Saar, Ester Mägi, Cyrillus Kreek, Veljo Tormis, Alo Ritsing, Aarne Männik, Pärt Uusberg, Hain Hõlpus, Tõnu Kõrvits, Peep Sarapik, jt

Kontserdi patroon on folklorist Marju Kõivupuu

2019. aasta on kuulutatud eesti keele aastaks ning kontserdiga tähistatakse ühtlasi ka riigikeele 100. aastapäeva. Kõlavad koorimuusika kullavaramusse kuuluvad laulud ja ka suviseks juubelilaulupeoks loodud uudisteosed.

Tartu Üliõpilassegakoori ja Tartu Arsise noorteansambli ühiskontsert “Virmaliste maa”

Õhtul pärast sõbrapäeva kogunevad Tartu Ülikooli aulasse kaks vahvat muusikalist kollektiivi, et jagada Teiega imelisi hetkeid virmaliste maalt!

Tartu Üliõpilassegakoor ja Tartu Arsise noorteansambel annavad 15. veebruaril kell 19.00 Tartu Ülikooli aulas kontserdi, kus kõlab Eesti koorimuusika teiste hulgas Elleri, Saare, Kaasiku ja Vinteri sulest, rääkimata välismaisest heliloomingust!

Muusikuid, laule ja lugusid on palju, nii ka dirigente! Tartu Üliõpilassegakoori juhatavad Küllike Joosing ja Jekaterina Voitehhovitš, Tartu Arsise noorteansamblit juhatab Mari Tooming.

Pilet eelmüügist 8 / 5 eurot (soodustus õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele), kohapeal 10 / 7 eurot.

Eelmüügist pileti ostmiseks kirjutage info@uliopilassegakoor.ee. Eelmüük kestab kuni 14.02! Samal päeval saab osta pileti vaid koha pealt.

Näeme kontserdil!

Jõulukontsert 15. detsembril Tartu Linnamuuseumis

 

Tõime Hispaaniast koju kuld- ja hõbediplomi!

Oktoobri lõpus võtsime tiheda hooaja lõpetuseks ette retke Hispaaniasse, et võistelda enam kui 42 koori seas 20 riigist. 25.-29. oktoobril kogunesid Barcelona külje alla Calella linnakesse koorid üle terve maailma, et laulda seitsmendat korda toimunud Canta Al Mari festivalil. Peale TÜSi oli Eestist kohale tulnud ka Tartu Akadeemiline Meeskoor, kellega esitati lõpupeol ühiselt “Tuljak”.

Astusime võistlustulle kahes kategoorias – segakoorid ning vaimulik koorimuusika. Viimane neist toimus Barcelona vanalinnas, imekaunis Santa Maria del Pi kirikus. Festivalil esitatud repertuaar oli mitmekülgne ning pakkus midagi igale maitsele. Esindatud olid Arvo Pärt, Martin J. Sildos, Ēriks Ešenvalds, Ola Gjeilo, Mart Saar ja Jake Runestad. Konkursi üldine tase oli kõrge – koore hindas rahvusvaheline žürii. Sellel aastal osutusid favoriitideks Aasia koorid Hiinast, Filipiinidelt ja Indoneesiast.

Eduka ning meeleoluka reisi lõpetuseks tõime segakooride kategoorias koju hõbe- ning vaimuliku koorimuusika kategoorias kulddiplomi. Täname kõiki oma toetajaid ja kaasaelajaid, sealhulgas Tartu linna kultuuriosakonda, Eesti kultuurkapitali Tartu- ja Pärnumaa ekspertgruppe ja rahvakultuuri sihtkapitali. Eriline tänu kuulub Hooandjale ja hooandjatele, kelle abiga saime Hispaanias esitleda oma uusi kauneid merevahuseid esinemisriideid. Aitäh!

Saime endale uued merevahused esinemisriided!

November algas Tartu Üliõpilassegakoori jaoks eriti rõõmsalt, lõpetasime edukalt Hooandja projekti ning selle eest saame vaid tänada oma toetajaid ja kaasaelajaid. Projekt oli edukas ning täname südamest kõiki, kes kaasa elasid! Saime Hispaanias merevahustena särada ja palju kiidusõnu.

Järgnevalt mainime ära need toredad inimesed, kes meid toetasid ja andsid ka nõusoleku oma nimi avalikustada: Mart Malsub, Uno Sakk, Martin Põder, Reno Kirsimäe, Egle Tolk, Maikki Lemetti, Kersti Ossaar, Ülla Ossaar, Harry-Karl Lepp, Kersti Killing, Anu Tokko, Hannes Lõhmus, Priit Pikhoff, Merit Nukka, Toivo Kalling, Anneli Kivisiv, Eve Strang, Anu Rooni, Mark Hanschmidt, Rait Rattik, Kadi Zemskov, Ahti Kikas, Oliver Inter, Jaana Lints, Merle Randlepp, Ken Ird, Reelika Neeme, Kaisa Laur, Lembit Josua, Nele Fuchs, Anu Peiel, Robert Pirk, Jana Vagula, Hanna Tuuling, Helen Allikvee, Triinu Parkala, Andrus Särev, Matis Mäesaar, Heiki Pärn, Teele Kender, Jüri Mölder, Reet Lepikov, Kaarel Kruus, Airi Park, Ave Kongo, Küllike Joosing, Hannes Leinola, Airi Mihkli, Anu Meriste, Endriko Võrklaev, Andres Mihkelson, Mart Lilleleht, Liis Vikerpuur, Merike Karu, Liana Kolodinskaja, Ivar Kaljo, Toomas, Anu Silk, Kätlin Leisson, Ülle Unt, Jürgen N, Aime Kevvai.

TÜS Calellas

Anna meile hoogu!

Meie koor ühendab entusiastlikke ja muusikat armastavaid noori juba alates 1905. aastast. Tegemist on vanima üliõpilaskooriga, mis kannab endaga pikaajalisi traditsioone. Teisalt värskendavad meie ridasid igal aastal uued üliõpilased, mistõttu püsib koori vaim vaatamata kõrgele eale nooruslikuna. Meie koori missioon on läbi iga üksiku koorilaulja arengu viia edasi Eesti koorilaulukultuuri tervikuna. Just sellest eesmärgist on kantud ka meie loosung – ”Iga hääl loeb”. See võib kõlada poliitiliselt, kuid koorilaulus on see puhas tõde.

Meie arengust on aga maha jäänud meie esinemiskleidid. Palun anna meile hoogu, et saaksime selle puuduse kõrvaldada!

https://www.hooandja.ee/projekt/tartu-uliopilassegakoori-esinemisroivad

Uute lauljate vastuvõtt

Peagi on algamas uus hooaeg ning ootame oma ridadesse uusi säravaid hääli. Vastuvõtt toimub 5., 12. ja 19. septembril kell 20-22 Karlova koolis (Lina 2). Ette valmistada üks laul, millega dirigendile oma lauluhäält tutvustada.

Meiega liitudes laulame koos kahel laulupeol, laagrites, laulupäevadel ja kontsertidel, samuti muudes põnevates projektides. Ilma ei jää ka kõigest muust, mis kuulub Tartu Üliõpilassegakoori sõbraliku seltskonna juurde.

Küsimuste korral võib pöörduda TÜSi Facebooki lehele (https://www.facebook.com/uliopilassegakoor) või võtta ühendust dirigendi Küllike Joosinguga (53 463 437, kyllikejoosing@gmail.com).

————————–————————–————————–——-
Tartu Students’ choir is welcoming new singers!

Auditions are on 5th, 12th and 19th of September at 8:00pm at Karlova school (Lina street 2). You need to prepare one song in order to show your voice to the conductor.

By joining us you can take part of our fun rehearsals (which are regularly once a week but sometimes we also have rehearsals that last for the whole day or whole weekend) and concerts. This season we will be participating in the Estonian Song and Dance celebration, getting together for couple of choir camps, having concerts and other interesting projects.

If you have any questions then don’t hesitate to turn to our Facebook page (https://www.facebook.com/uliopilassegakoor) or get in contact with our conductor Küllke Joosing (+372 53 463 437, kyllikejoosing@gmail.com).

___________________________________________________________________

Ühiskontsert USA kooridega Jaani kirikus

 

Kontsert koos I.N.T.A. segakooriga Pauluse kirikus


Kontsert TÜ Lastefondi ja väikese Cassandra toetuseksTartu Üliõpilassegakoori pere soovib kõigile sõpradele, kaasaelajatele ning
partneritele häid jõule ja meeleolukat aastavahetust!

Foto: Kaspars Teilans

Tartu Üliõpilassegakoor võtab vastu uusi lauljaid!

Vastuvõtt toimub 6., 13. ja 20. septembril kell 20:15 Karlova koolis (Lina 2). Ette valmistada üks laul, millega dirigendile oma lauluhäält tutvustada.

Meiega liitudes on võimalik osaleda laululaagrites, laulupäevadel ja kontsertidel, samuti muudes põnevates projektides. Muidugi ei jää ilma ka kõigest muust, mis kuulub Tartu Üliõpilassegakoori sõbraliku seltskonna juurde.

Küsimuste korral võib pöörduda TÜSi Facebooki lehele (https://www.facebook.com/uliopilassegakoor) või võtta ühendust dirigendi Küllike Joosinguga (53 463 437, kyllikejoosing@gmail.com).

————————–————————–————————–——-
Tartu Students’ choir is welcoming new singers!

Auditions are on 6th, 13th and 20th of September at 8:15 pm at Karlova school (Lina street 2). You need to prepare one song, in order to show off your voice to the conductor.

By joining us you can take part of our fun rehearsals (which are regularly once a week but sometimes we also have rehearsals that last for the whole day or whole weekend) and concerts. This season there is a lot to look forward to!

If you have any questions then don’t hesitate to turn to our Facebook page (https://www.facebook.com/uliopilassegakoor) or get in contact with our conductor Küllke Joosing (+372 53 463 437, kyllikejoosing@gmail.com).

___________________________________________________________________

Rõõmsad laulupeolised!

Peale rasket tööd ja väljateenitud puhkust Portugalis, naasesime küll natuke vihmastesse proovidesse, kuid suurepärasele laulupeole. Terve aasta tööd tehtud lauludega sai laulukaare all Eesti noortega hääled ühendatud ning oma isamaalisust täiel rinnal väljendada. Nüüd lähme aga suvepuhkusele ning naaseme juba augusti lõpus, et valmistuda uueks ja põnevaks hooajaks!

___________________________________________________________________

Edukas konkurss Portugalis!

Tartu Üliõpilassegakoor (dirigent Küllike Joosing) võitis Lissabonis toimunud koorikonkursil kahes kategoorias kulddiplomid, pälvides ühes neist ka üldvõidu.

23.-26. juunil 2017 toimus Lissabonis juba kuuendat korda koorikonkurss “Festival Coros de Verão”.  Osalejaid oli seitsmest riigist: Portugalist, Hispaaniast, Iisraelist, Singapurist, Poolast, Saksamaalt ja Eestist. Kokku osales 23 koori 750 koorilauljaga.

Tartu Üliõpilassegakoor astus üles kahes kategoorias. Segakooride kategoorias esitati Pierre Passereau, Eriks Ešenvaldsi ja Jake Runestadi teoseid, millega saadi kulddiplom, jäädes 0,9 punktiga alla Lissaboni konservatooriumi koorile. Rahvalaulude kategoorias esitati kodumaiseid teoseid Veljo Tormise, Pärt Uusbergi ja Mart Saare loomingust. Võideti samuti kulddiplom ning lisaks ka antud kategooria üldvõit.

Konkursi kunstiline juht oli Paulo Lourenço. Züriisse kuulusid Eugene Rogers (USA), Lim Ai Hooi (Singapur), Pedro Teixeira (Portugal), Māris Sirmais (Läti) ja Cara Tasher (USA).

Koori osalemist konkursil toetasid: Tartu linn, SA Eesti Kultuurkapital rahvakultuuri sihtkapital ja Tartumaa ekspertgrupp ning SA Tartu Kultuurkapital. Aitäh!

___________________________________________________________________

E STuudio Noortekoori ja Tartu Üliõpilassegakoori ühiskontsert!

Hetk enne emadepäeva on otsustanud kaks kooritäit Eesti noori hoida ühte ning tuua Teieni muusikat siit samast Eestist kui ka kaugelt välismaalt.

E STuudio Noortekoor ja Tartu Üliõpilassegakoor annavad 13. mail kell 17.00 Tartu Pauluse kirikus ühiskontserdi, kus kõlavad A. Pärdi, R.V. Williamsi, K. Voorandi, T. Kõrvitsa, E. Ešenvaldsi ja paljude teiste autorite heliloomingud.

Lauljaid on palju, laule on palju ning dirigente on palju. Koore juhatavad Küllike Joosing (Tartu Üliõpilassegakoor), Külli Lokko (E STuudio Noortekoor), Helen Allikvee (Tartu Üliõpilassegakoor), Eliisa Sakarias (E STuudio Noortekoor) ja Jaanus Karlson (E STuudio Noortekoor).

Pilet 3 € (õpilastele ja üliõpilastele) / 5 €
müügil kohapeal või eelmüügist koorilauljate käest

___________________________________________________________________

Heategevuskontsert “… kus on kodu koht…”

Teatame suurima rõõmuga, et meil on suur au esineda koos Kalle Sepaga Tartu Tamme Lionsklubi poolt korraldataval XVIII heategevuskontserdil pere ja kodu toetuse kaotanud laste abistamiseks.

Kontsert toimub 3. mail kell 19:00 Tartu Pauluse kirikus. Kontserdi patroon on president Arnold Rüütel.

Piletid müügil Piletilevis, koorilaulja käest või 1 tund enne kontserdi algust kohapeal.
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/mitmesugust/kalle-sepp-ja-tartu-uliopilassegakoor-kus-on-kodukoht-213877/

___________________________________________________________________

Kontsert “Elust enesest” Tartu Jaani kirikus

Meil on hea meel kutsuda teid 2. aprillil kell 14:00 Tartu Jaani kirikusse, kus anname kontserdi koos kammerkooriga SoLeMiJo ja Ruth Kuhi kandleõpilastega Jaani kiriku uue oreli heaks. Esitamisele tuleb nii eesti vanema kui noorema põlve heliloojate teoseid ning üht-teist piiri tagant, nii kirikumuusikat kui muud.

Kontsert on tasuta.
Muusikaelamuse eest palume publikul teha vabatahtliku annetuse Jaani kiriku orelifondi!

___________________________________________________________________

Kontsert “Laulan elu ilusaks” Otepää Maarja kirikus

Tartu Üliõpilassegakooril on hea meel kutsuda kõiki kontserdile 12. märtsil kell 13:00. Oleme terve nädalavahetust laagris laula ja noote timminud ja paika pannud ning motivatsioonipaketiks teeme ka väikese kontserdi. Kontsert on tasuta, vaid tule ja kuula!

___________________________________________________________________

XXI segakooride võistulaulmine Tuljak!

4. – 5. veebruaril tulid Tartusse kokku segakoorid üle terve Eesti, et mõõtu võtta koorilaulmises. Tartu Üliõpilassegakoor osales sel aastal A-kategoorias ning suurima hea meelega kuulutame välja, et pälvisime kõigest 0,1 punktise vahega 2. koha!

Suur aitäh kõikidele, kes aitasid meil sellel pikal teekonnal rajal püsida. Meie aga võtame nüüd nädalakese puhkust ning naaseme siis tagasi proovisaali, sest tulekul on konkurss-festival Portugalis ning XII noorte laulupidu “Mina jään”.

___________________________________________________________________

Tartu Üliõpilassegakoori talvekontsert!

talvekontsert

___________________________________________________________________

Tartu Üliõpilassegakoor käis külas meie Leedu sõpruskooril Gabijal!

2. – 4. detsembril viibis TÜS väljaspool Eesti riigipiire, täpsemalt Vilniuses, Leedu Vabariigis. Sõpruskoor Gabija korraldab igal aastal detsembrikuus kontserdi “WinterLight”, kuhu sel aastal olime ka meie kutsutud. Kindlasti oli meeleolukas nädalavahetus, mille käigus sai loodud palju uusi ning tugevdatud mitmeid vanu sõprussidemeid.

Foto: Andres Mihkelson (http://pildid.taevasinine.eu/)

___________________________________________________________________

Uus hooaeg on alanud!

7., 14. ja 21. septembril on uute lauljate vastuvõtt kell 20.00 Tartu Karlova koolis (Lina 2).
Hooaeg tuleb tihe ja põnev: laulupidu, Leedu, Soome, Portugal ja palju muud.

Tule ise ja võta laululembeline sõber ka kaasa! 🙂
Lisainfo telefonil +372 53463437 (Küllike Joosing) või kyllikejoosing@gmail.com